HOME E-MAIL


Tipsy


WSZYSTKO O TIPSACH

Sztuczne paznokcie - TIPSY

Są to specjalne umodelowane białawe płytki, które przykleja się na naturalne paznokcie (uszkodzone lub obgryzione). Mniej więcej w jednej trzeciej jego długości licząc od nasady. Następnie na całość nakłada się warstewkę termoutwardzalnej żywicy. Za każdym razem modelując tzw. profil paznokci i susząc w lampie UVA. Tipsy są wytrzymale, kilkadziesiąt razy mocniejsze od naturalnych paznokci. Ich kształt jest wymodelowany, że nie różnią się od naturalnych. Płytkę przyklejoną do paznokcia powleka się specjalnym żelem, przy użyciu pędzelka, który wstępnie poddaje się hartowaniu za pomocą światła ultrafioletowego (promienia tego światła nie są szkodliwe). Podczas hartowania zachodzi zjawisko polimeryzacji w wyniku, czego cząstki wodorotlenkowe zawarte w paznokciu łączą się z cząstkami wodorotlenkowymi zawartymi w żelu. Osoby noszące tipsy, należy poinformować o konieczności czyszczenia paznokci specjalnym płynem. Tipsy trzymają się o ok. 3 tyg., po czym należy dokonać uzupełnienie. Zdarza się, że między tipsem a paznokciem dostają się pęcherze, wtedy tipsa trzeba położyć od nowa. Aby właściwie dobrać rozmiar tipsa należy jego początek umieścić na jego naturalnym paznokciu (początek to cieńszy podcięty pod spodem brzeg tipsa) ta część powinna przykrywać tylko górną połowę naturalnego paznokcia, boki tipsa powinny dokładnie dopasować się do brzegów z każdej strony paznokcia. Jeśli występuje konieczność indywidualnego dopasowania, dobiera się tips o numer większy i spiłowuje się po bokach aż będzie idealnie pasował do naturalnego kształtu paznokcia. W celu usunięcia tipsa należy napełnić miseczkę acetonem i moczyć w nim końcówki palców przez ok. 20 minut. Tipsy wówczas miękną, poczym zaczynają się rozpuszczać. Mimo, że tipsy są wykonywane z trwałej masy plastycznej trzeba je pielęgnować. Prace domowe należy wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Woda nie rozpuszcza tipsów, ale może osłabić ich strukturę. Lakier położony na tipsach trzyma się bardzo długo. Należy jednak pamiętać, by najpierw nałożyć podkład, następnie dwie warstwy lakieru a nie utwardzacz. Do zmywania tipsów nie wolno używać zmywacza z acetonem.



TIPSY ŻELOWE

1. Zmywamy lakier o ile klientka go ma na paznokciach
2. Skracamy paznokcie i matujemy za pomocą miękkiego pilnika lub białego bloku
3. Dopasowujemy tipsy (lepiej jak jest za duży niż za mały, gdyż można go przypiłować)
4. Odtłuszczamy płytkę paznokcia (spirytusem salicylowym, zmywaczem bezacetonowym)
5. Przyklejamy tips, tak by nie dostało się powietrze pod niego
6. Obcinamy tipsy gilotynką do wymaganej długości paznokcia. Tipsa należy jedną ręką trzymać a drugą obcinać
7. Spiłowujemy tipsa do warstwy płytki paznokcia i nadajemy mu oczekiwany kształt
8. Odtłuszczamy paznokcia
9. Nakładamy pierwszą warstwę żelu UV (zaczynamy od środka nie dojeżdżając do krawędzi skórek), wkładamy na 2 minuty do lampy UV
10. Odtłuszczamy paznokcia
11. Nakładamy kolejną warstwę żelu UV (nanosimy już na cały paznokieć, dociągamy do skórek)
12. Wkładamy na 2 minuty do lampy UV. Po wyjęciu odtłuszczamy
13. Jeżeli na paznokciu są górki lub zgrubienia piłujemy miękkim pilnikiem drobnoziarnistym lub białym blokiem (na położony żel nie należy piłować czarnym pilnikiem ponieważ wklejają się na stałe czarne opiłki)
14. Odtłuszczamy
15. Nakładamy trzecią i ostatnią warstwę żelu. Po wyjęciu odtłuszczamy
Warstwę nabłyszczającą nakładamy po drugiej warstwie żelu(tak jak trzecią warstwę). Należy przygotować paznokcie jak do położenia trzeciej warstwy żelu (tj. odtłuścić, jak trzeba wygładzić zgrubienia)
Żel UV z brokatem, wzorek lub frencz nakładamy po drugiej warstwie żelu UV i kładziemy trzeci raz żel UV.